Різне <-- Коломия ВЕБ Портал
 

Природно-ресурсний потенціал

Природні багатства, корисні копалини. Коломия та район розташовані в трьох ландшафтних зонах: Придністров'ї, Передкарпатті, Українських Карпатах. Найбільше за площею є дерново-підзолистих суглинкових ґрунтів з різною мірою оглеєння та змитості (65 %). На глибині 25 см. ці грунти містять пр. 2.34 % гумусу, pH сольової витяжки становить в межах 3.9-4.4; підзолені грунти (12 %) - темно-сірі опідзолені, чорноземи опідзолені неоглеєні і глеюваті з різною мірою змитості, гумус дорівнює 2.85 %, pH сольової витяжки в межах 4.5; дернові грунти заплав та терасових рівнин (10 %); лучні і буроземно-підзолисті грунти займають 5 %, болотисті - 3% площі.

В межах міста та р-ну протікає р.Прут: на території області її протяжність пр. 150 км, в межах Коломийщини - 40 км., дно долини ріки плоске і широке, русло утворює рукави, притоки, сторіччя; лівий берег крутіший, порізаний ярами і балками, швидкість течії 1 м/сек. Льодовий режим нестійкий. Середня тривалість льодоставу 45-50 днів, в окремі роки в межах 10-80 днів. Ріка багата різними видами риб, але за останні десятиліття значно зміліла внаслідок науково необгрунтованого вирубування карпатських лісів; забруднюється через відсутність, недосконалість і малопотужність існуючих очисних споруд.

Коломия та її околиці багата на корисні копалини: нафту (с.Слобода Рунгурська Коломийського р-ну), буре вугілля (Ковалівське родовище), кам'яну сіль (кухонну сіль), сірку (Загайпільське родовище), мінеральні солі, будівельні матеріали, торф, природний газ, озокерит. В околицях міста є добрі глини (глей), пісковики, вапняки, гравій, галеник, які використовуються для виробництва будівельних матеріалів.

вверх

2000-2015 © Ю.Молодій розміщено: "YES" ISP
Потрібна реклама?
пишіть...